Midas s.c.

Obecnie wiele osób decyduje się na wyjazd za granicę w celach zarobkowych. Legalna praca poza terytorium Polski prowadzi jednak do powstania zobowiązań zarówno wobec polskich jak i zagranicznych organów podatkowych, których zlekceważenie może rodzić negatywne konsekwencje. Z drugiej strony wypełnienie tych obowiązków z wykorzystaniem dostępnych ulg i rozwiązań najczęściej jest korzystne dla podatnika i skutkuje odzyskaniem znacznych kwot z odprowadzonych wcześniej zaliczek na podatek dochodowy.

Zagraniczne zatrudnienie często daje również dostęp do dodatkowych świadczeń z tamtejszych, zazwyczaj hojniejszych niż polskie, systemów zabezpieczenia społecznego.

Naszą misją jest dbanie o interesy klientów w sposób minimalizujący ich obciążenia wobec obcych instytucji podatkowych oraz pomoc w pozyskaniu możliwych do otrzymania świadczeń.

O nas

Ponad 20 lat działalności to szmat czasu. Zapewne niewielu już z naszych klientów pamięta początki firmy „Midas”. 1998 rok, niewielkie biurko w przedpokoju prywatnego domu jednorodzinnego. I pierwsi klienci wiedzeni bardziej ciekawością niż wiarą w możliwość odzyskania podatku od niemieckiego urzędu skarbowego. Zresztą ówcześnie również tamtejsze organy fiskalne wydawały się zaskoczone tym obrotem sprawy. Wysłane rozliczenia utykają w urzędniczej machinie często na wiele miesięcy. Początkowo sytuacji nie poprawiają też zmiany w strukturze organizacyjnej niemieckiego urzędu. Wreszcie … są. Pierwsze decyzje, pierwsze zwroty. Radość klientów i nasza satysfakcja z dobrze wykonanej pracy w dziedzinie, którą wówczas zajmowało się co najwyżej kilka biur w Polsce.

Rekomendacje pierwszych klientów sprawiają, że w kolejnych latach ich liczba dynamicznie rośnie. Mimo, że w sezonie rozliczeniowym przyjmujemy w soboty, niedziele i święta często kolejki oczekujących kończą się na ulicy. Zmusza nas to do powiększenia biura i zaangażowania kolejnej osoby do opracowywania rozliczeń.

Kolejny przełom to rok 2012: Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej potwierdza prawo polskich pracowników w Niemczech do otrzymywania niemieckich zasiłków na dzieci (Kindergeld). Oznacza to możliwość uzyskania zaległych świadczeń sięgających tysięcy, a w niektórych przypadkach dziesiątek tysięcy, euro. Zaufanie klientów do naszej firmy sprawia, że tłumnie zgłaszają się aby powierzyć nam złożenie swoich wniosków. Tylko w ciągu ostatnich trzech miesięcy tamtego roku wysyłamy ich kilkaset. Chcąc uniknąć przeterminowania prawa do części świadczeń, w tym czasie znowu musimy pracować praktycznie 24 godziny na dobę, w dzień przyjmując dokumenty a w nocy je opracowując i przygotowując do wysyłki. Gdy już możemy nieco odetchnąć podejmujemy decyzję o kolejnej zmianie biura na większe i zatrudnieniu dodatkowych 2 osób – germanistów.

W następnych latach, wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom, poszerzamy naszą ofertę. Wiedząc, że często z niecierpliwością oczekujecie Państwo pieniędzy ze zwrotu podatku wprowadziliśmy usługę „Szybki zwrot”, dzięki której większość należnej sumy możecie otrzymać już w momencie złożenia dokumentów do rozliczenia niemieckiego podatku. Od 2013 r., po przeszkoleniu przez renomowaną holenderską firmę doradztwa podatkowego, rozpoczęliśmy też rozliczanie z holenderskiego podatku dochodowego.

Często prosicie też Państwo o pomoc w kontaktach z różnymi niemieckimi instytucjami: Soka-Bau (ULAK), Deutsche Rentenversicherung, AOK, gminami a nawet policją. Tłumaczymy pisma i odpisujemy na nie, dzwonimy wyjaśniając dla Państwa problematyczne sytuacje.

Minione z górą 20 lat to około 10.000 opracowanych rozliczeń niemieckich, ponad 1.200 złożonych wniosków o Kindergeld i setki holenderskich zeznań podatkowych. To tysiące zadowolonych, często wieloletnich klientów, którzy zaufali naszej wiedzy, umiejętnościom i doświadczeniu.

Biuro Midas – zalety współpracy

Zastanawiają się Państwo, czy warto nawiązać z nami współpracę? Trzeba mieć świadomość wynikających z tego faktu korzyści. Klienci mogą liczyć na kompleksowość oferowanego wsparcia. Zajmujemy się nie tylko rocznym rozliczaniem podatku dochodowego z zagranicy, głównie z Holandii i Niemiec. W zakresie naszych kompetencji jako pracowników firmy Midas mieści się też załatwianie formalności związanych z pozyskiwaniem zasiłków na dzieci przysługujących polskim obywatelom pracującym w Niemczech. Świadczymy dla tych osób usługi konsultingowe, udzielając im fachowych porad m.in. dotyczących załatwiania spraw w niemieckich urzędach.

Klienci, którzy pragną skorzystać z naszego szeroko zakrojonego wsparcia, nie muszą koniecznie odwiedzać osobiście biura Midas znajdującego się w Kielcach. Wystarczy, że nawiążą kontakt telefoniczny lub mailowy z pracownikami. Podchodzimy indywidualnie do każdej przedstawionej sprawy, dokładając wszelkich starań, aby wykonane przez nas roczne rozliczenia podatku dochodowego z zagranicy, głównie z Niemiec i Holandii, były zrealizowane zgodnie z obowiązującymi zasadami. Przy świadczeniu usług konsultingowych staramy się natomiast zaproponować Państwu najlepsze rozwiązania danego problemu.

Profesjonalne rozliczenia podatku dochodowego z zagranicy

W firmie Midas mamy świadomość, że klienci przed podjęciem współpracy z nami pragną poznać wszystkie koszty tego przedsięwzięcia. Dlatego niczego przed nimi nie ukrywamy. Przeprowadzamy kalkulację wydatków na miejscu, a cały proces trwa zaledwie kilka chwil. Wyróżnia nas transparentność działania. Poinformujemy Państwa o cenie wykonania rocznych rozliczeń podatku dochodowego z zagranicy (z Niemiec czy Holandii) oraz obsługi wniosków o niemieckie zasiłki rodzinne (Kindergeld, Elterngeld), zanim zostaną podjęte ostateczne decyzje w tej sprawie. Nie narzucamy klientom żadnych rozwiązań. Jeśli jednak postanowią oni skorzystać z naszego wsparcia, mogą liczyć na pełen profesjonalizm i zaangażowanie członków zespołu zatrudnionego w biurze Midas z Kielc.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty prowadzonego przez nas w Kielcach biura Midas! Wystarczy zadzwonić lub napisać maila.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty prowadzonego przez nas w Kielcach biura Midas! Wystarczy zadzwonić lub napisać maila.